Nje emigrant shqiptar ne Greqi vrau me thike bashkëshorten dhe u largua nga shtëpia se bashku me dy fëmijët 4 dhe 6-vjeçare. Ngjarja e rende ndodhi mbrëmjen e se mërkurës, ne një fshat te Selanikut kur 34-vjeçari qëlloi per vdekje gruan nje shtetase greke 41-vjeçare per t’u larguar me nje taksi. Fqinjët lajmëruan policinë per krimin, pasi dëgjuan çiftin e bashkëshorteve qe po grindej. Motivet e kësaj ngjarjeje te rende, nuk jane bere ende te ditura, ndërsa vrasësi nuk është arrestuar ende. Dyshohet se ai mund t’i jete drejtuar kufirit shqiptar për t’i shpëtuar policisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *