Takimi i se shtunës per kombëtaren shqiptare është i rëndësisë te veçante, pasi përballë do te ketë rivalin direkt për vendin e trete Izraelin. Por sipas mbrojtësit te Empolit Frederik Veseli, rezultati do te varet nga ajo qe do te ofroje Shqipëria ne fushe. Ndërkohe, kuqezinjve i rikthehet pas tre viteve mungese edhe sulmuesi Edgar Çani, i cili kërkon te japë maksimumin pas këtij shansi te dyte qe i është dhënë. Ne stërvitjen e sotme, tekniku De Biasi e ka pasur te plote skuadrën, te cilës i janë bashkuar edhe Bekim Balaj e Odise Roshi. Gjithsesi, dy lojtaret e Terek Groznit janë stërvitur te diferencuar se bashku me Mergim Mavraj dhe Armando Sadiku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *