Policia e Elbasanit sekuestroi 3 mina me telekomandë dhe 6 telefona të markave të ndryshme në një servis celularesh. Uniformat blu  arrestuan tre persona, ndërsa nisi procedimi në gjendje të lirë për një 42-vjeçare.

 

Operacioni i koduar “specialisti” çoi në pranga Maksim Hekuranin 26 vjeç, Nikolla Roxhen 21 vjeç, si dhe Flamur Fejzan, 38 vjeç. Policia zbuloi se minat ishin përgatitur për t’u shpërthyer në distancë, pasi ishin të pajisura me aparat telefoni celular me bateri, fije përcjellëse dhe magnet.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.