Dy të rinj, të dyshuar si shpërndarës të lëndëve narkotike u arrestuan nga policia e Elbasanit këtë të enjte, ndërsa u sekuestruan edhe  2 kg kanabis. Operacioni i koduar “shpërndarësit”, çoi në pranga Bulent Lunikun 22 vjeç, dhe Ambri Sinakolin 22 vjeç.

 

Arrestimi i tyre erdhi pas kontrollit të ushtuar në automjetin tip “Bmv” të drejtuar nga Luniku. Në sediljen e pasme, policia gjeti dhe sekuestroi drogën qe ishte bere gati për shitje.

 

Agjentet morën edhe dy telefona celulare per te hetuar lidhjet e dy shpërndarësve te hashashit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *