Ekzekutohet me dy plumba një person ne Durrës. Policia bën te ditur se viktima është Xhevahir Brashi, 42 vjeç, banues ne fshatin Fllake, me origjine nga Hasi. Ai u gjet i plagosur pranë shtëpisë nga familjaret, te cilët e dërguan ne spital, por nuk i mbijetoi plagëve te marra. Mësohet se 42-vjeçari sapo ishte kthyer nga Anglia, ku ndodhej si emigrant. Ende nuk dihen rrethanat e vrasjes e gjithashtu, nuk ka asnjë te dhene per krimin apo motivet. Policia ka nisur hetimet, duke marre ne pyetje fillimisht familjaret e viktimës, ndërkohe qe pistat po përqendrohen rreth aktivitetit te tij dhe konfliktet e mundshme me persona te tjerë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *