Edi Reja debuton sot ne orën 15 ne pankinen kuqezi teksa ka një ndeshje delikate ne Islandë ne ndeshjen e vlefshëm për eliminatoret e Europianit ne grupin H.

 

Tekniku italian ka konfirmuar edhe njëherë ne konferencën e fundit për shtyp skemën me 2 sulmues dhe tre mbrojtës edhe pse ka te paktën disa dilema për këtë ndeshje.

 

Edhe pse numri një i pankines shqiptare nuk e beri te ditur formacionin te paktën 6 lojtare ne 3 role i ka lënë ne ankth deri ne fund për te mësuar se kush do te jete qe nga minuta e pare.

 

Kështu Shqipëria pritet te luaj ne porte me Berishën ndërsa ne prapavije do te jene Dermaku, Ismajli dhe një mes Veselit dhe Mihaj.

 

Nga krahët e mesfushës por edhe me detyre mbrojtëse do te jene Hysaj ndërsa ne te majte një mes Aliji dhe Lenjani.

 

Përpara mbrojtës pritet te jete Basha ndërsa dy lojtaret e tjerë ne mesfushe janë Xhaka dhe Kaçe. Ndërkohë ne sulm do te jete Balaj dhe një mes Cikalleshit dhe Sadikut.

 

Ashtu siç edhe e kane deklaruar ne konferencat e ndryshme për shtyp lojtaret e kombëtares, një fitore ne ditët e sotme jo vetëm i jep shpresën kuqezinjve për te luftuar deri ne fund për kualifikimin por edhe sigurinë teknikut Edi Reja për te vazhduar i qete punën e tij.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *