Deputetet Rudina Hajdari, Myslym  Murrizi, Lefter Koka, Ralf Gjoni e disa deputete te tjere kane kerkuar interpelance me ministrin e brendshem Sander Lleshaj.

Ne kerkesen e depozituar ne kuvend, deputetet theksojne se ministri i brendshem duhet te jape sqarime per grabitjen e rreth 5 milione eurove ne aeroportin e Rinasit.

Gjithashtu deputetet kerkojne informacion edhe mbi planin e  masave te  marra per  mbrojtjen e sigurise kombetare dhe  ruajtjen e rendit publik ne aeroportin e Rinasit.

Ky eshte veprimi i pare zyrtar qe keta deputete ndermarrin si opozita e qeverise Rama ne parlamentin e Shqiperise.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *