Mbrëmjen e djeshme është mbyllur nata e tretë dhe e fundit e festivalit “Sunny Hill”, ku me qindar qytetarë shijuan performancat e një sërë këngëtarësh, shqiptarë dhe të huaj.

 

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një video nga festivali, ndërsa ka falenderuar publikisht këngëtaren shqiptare me famë botërore Dua Lipa për organizimin e Sunny Hill.

 

Kryeministri gjithashtu ka zbuluar edhe një “sekret”. Dua Lipa do vijë sërish në Tiranë në muajin nëntor, ndërsa data mbetet ende e pazbuluar. Pritet të shihet nëse këngëtarja do të vijë për ndonjë koncert që do organizohet për festat e nëntorit apo në ndonjë datë tjetër.

 

MIRËMËNGJES

dhe me superenergjinë e “Sunny Hill” e me falenderimin për Duan, që e presim me padurim në Tiranë në nëntor, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *