Subscribe

Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa foto nga homazhet e kryera ditën e sotme në nderim të personave që betën viktimë në protestën e 21 janarit.

 

Sipas Ramës e vërteta dihet botërisht dhe një fakt i ri sapo ka dalë në dritë, referuar materialeve të publikuar në media, të cilat tregojnë se komandanti i gardës i asaj kohe Ndrea Prendi, ka dhënë urdhër për të qëlluar me armë zjarri.

 

Kjo provë për qeverinë është një element i cili duhet të shfrytezohët nga prokuroria për të rihetuar të gjithë të vërtetën për 21 janarin e vitit 2011.

 

Homazhe në pritjen e pafundme që drejtësia të bëjë drejtësi, ndërkohë që e vërteta dihet botërisht dhe një fakt i ri rrënqethës sapo ka dalë në dritë”, ka shkruar ai.

 

One thought on ““E vërteta dihet botërisht”/ Rama: Fakti i ri rrënqethës për 21 janarin sapo ka dalë në dritë

  1. Ti je nji mashtrues,hipokrite i ndyre ti je nji palaco cikrkut.Per 10 vjete ne pushtet nji here nuke ju drejtove drejtesise per te marre ne hetim monstren e vicidolit,monstra vrau 4 kater qytetare te pa fajshem.Ty duhet te ,te vije zore qe luan me te vdekurit,ata erdhen ne protesten e thirur prej tejet.Ti me turpsine me te madhe ti tadhesh me njerzit e viktimave pa te bere syri terte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *