E veja e Alexei Navalny thotë se Vladimir Putin nuk është një politikan, por një kriminel fitorja e sigurt e të cilit në zgjedhje nuk duhet të njihet nga askush ndërkombëtarisht.

Në një opinion në Washington Post, Yulia Navalnya tha se nuk kishte zgjidhje tjetër veçse të vazhdonte punën e burrit të saj të ndjerë, për të cilin tha se u vra me urdhra të drejtpërdrejtë të Putinit.

Lexo edhe :

Related Posts

Në artikull, ajo e përshkroi presidentin rus si “udhëheqës i një grupi mafioz” që shijon dhunën dhe luksin.

“Putini nuk është politikan, ai është një kriminel. Alexei Navalny u bë i famshëm në Rusi dhe i urryer nga Putini pikërisht sepse, që nga fillimi i fushatës së tij, ai e përshkroi hapur Putinin dhe aleatët e tij si banditë që kishin kapur dhe përdorur pushtetin vetëm për për pasurimin dhe ambiciet e tyre personale”, shkruan Navalnaya.

Ajo më pas vuri në pikëpyetje pse vendet demokratike vazhduan të njohin udhëheqjen e një njeriu që ka manipuluar zgjedhjet, heshti kritikët e tij dhe filloi një luftë të përgjakshme në Evropë.

Navalnaya ka bërë thirrje për njohjen ndërkombëtare të rezultatit të zgjedhjeve presidenciale të kësaj jave, të cilat ndonëse nuk do të ndikojnë drejtpërdrejt në qeveri, mund t’i largojnë pasuesit e Putinit nga ai.

Ajo gjithashtu bëri thirrje për zgjerimin e vendosjes së sanksioneve kundër politikanëve dhe biznesmenëve më të afërt me Putinin. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *