Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tepelenë këtë të enjte ku pas një konflikti të çastit, një 42 vjeçar ka goditur me thikë bashkëshorten e tij dhe më pas ka qëllluar edhe veten .

 

Ngjarja duket se ka pasur si shkak kryesor xhelozinë.

 

42 vjeçari, Lulëzim Nanaj, pasi ka goditur me thikë, bashkëshorten Floreta Nanaj, ka qëlluar veten 4 herë me mjetin prerës. Pas ngjarjes, Lulëzim Nanaj  ka shfaqur një gjendje të rënduar psikologjike, duke  mos pranuar kujdesin nga stafi mjeksor, por aktualisht nuk ka rrezik për jetën.

 

Ndërhohë që gruaja e tij, Floreta Nanaj, ka marrë një goditje në veshka dhe iu desh të transportohej drejt Tiranës me helikopter për të marrë ndihmë më të specializuar.

 

Cifti ka një fëmijë 14 vjec i cili nuk ndodhej në shtëpi në momentin e ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *