Një ngjarje e rëndë është shënuar në Kastriot të Peshkopisë.

Një e mitur, 16-vjeç ka mbërritur në spitalin e Peshkopisë për ndihmë mjeksore.

Sipas familjarëve të saj e mitura është vetëplagosur me arme zgjahu.

 

Dibër- informacion paraprak

Rreth orës 17.00, është dërguar për të marrë ndihmë mjëkësore në spitalin e Peshkopisë një shtetase rreth 16-vjeçe, banuese njësinë Administrative Kastriot, e cila nga deklarimet paraprake të familjarëve të saj, dyshohet se është vetëplagosur me armë gjahu.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, po kryen hetimet për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.