Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në fshatin Çermë të Lushnjës.

Tre persona, gjyshi me nipin dhe mbesën, kanë mbetur të plagosur, pasi mjeti bujqësor në të cilin ndodheshin është përmbysur dhe i ka zënë poshtë.

Si pasojë e aksidentit, dy prej të plagosurve kanë marrë plagë të lehta dhe janë jashtë rrezikut për jetën, ndërsa mbesa 10-vjeçare ndodhet në gjendje të rëndë.

Ajo është dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë për mjekim të specializuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *