Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e kësaj të enjteje në fshatin Mborje të Korçës,

 

Fëmija me iniciale J.D rreth 3 vjec, ka qënë duke luajtur në banesën e tij, aksidentalisht i ka rënë duke e zënë poshtë, një bombul oksigjeni e madhe.

 

Kjo gjë I ka sjellë dëmtime të rënda fëmijës së mitur dhe pavarësisht se u shoqërua me shpejtësi nga familjaret e tij për në Spitalin Rajonal të Korcës nuk mundi ti mbijetojë plageve të marra.

 

 

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes së rëndë në fshatin Mborje.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *