Trupi i pajetë një gruaje gjysmë të zhveshur, është gjettur në itali pak pas mesnatës së kaluar në Itali në rajonin e La Spezias në zonën e Marina di Carrara.

 

Trupi dyshohet se i përket një gruaje rreth 30-40, për të cilën mediat italiane raportojnë se është shqiptare.

 

Pranë trupit të pajetë nuk është gjetur asnjë mjet identifikues ose send personal që mund të ndihmojë në gjetjen e identitetit të viktimës.

 

Sipas informacioneve paraprake nuk përjashtohet mundësia që gruaja të jetë ekzekuatuar në një vend tjetër e më pas të jetë hedhur aty edhe pse në vendin e ngjarjes është gjetur një sasi e madhe gjaku.

 

Paraprakisht në trupin e viktimës nuk është konstatuar ndonjë predhë arme zjarri megjithëse trupi i pajetë ka patur dëmtime të shumta në trup dhe fytyrë.

 

Megjithatë është autopsia ajo që do të zbulojë shkakun e vdekjes së gruas.

 

 

Autoritetet italiane po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *