Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi ditën e djeshme.

Sipas medies greke ERT një 27-vjeçar me origjinë shqiptare, ka lidhur, ka rrahur dhe e ka detyruar të dashurën e tij shtazënë të marrë mjekim për të ndërprerë shtatzëninë. Mësohet se 19-vjeçarja ishte dy muajshe shtëtzënë.

Të nesërmen në mëngjes, i riu e çoi të dashurën e tij 19-vjeçare në spitalin e Zakynthos ku po trajtohet jashtë rrezikut, por me abort.

Pas një denoncimi, policia arrestoi dje autorin, i cili akuzohet për dhunë në familje, ndërprerje të shtatzënisë, dëmtimit të rrezikshëm trupor dhe vjedhjes, pasi i kishte marrë celularin partneres së tij./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *