Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Afrikën e Jugut, ku bandat i kanë grabitur policisë plot 541 kilogramë kokainë me vlerë rreth 13 milionë dollarë.

”Sasia e drogës u grabit brenda zyrës së Njësisë Speciale Haëks në qytetin Port Shepstone, provincën lindore të KëaZulu-Natal, gjatë fundjavës’- tha zëdhënësi i Hawks, brigadier Nomthandazo Mbambo.

Hajdutët kanë thyer xhamat në rajonin e policisë nga një dritare dhe më pas kanë arritur të hyjnë në dhomat e blinduara ku mbahej droga e sekuestruar nga policia.

Ende nuk është kryer asnjë arrestim por vijon puna për të identifikuar autorët e ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *