Subscribe

Stuhia e erës që përfshiu një ditë më parë gjithë vendin e vecanërisht Tiranën, erdhi si pasojë e uljes së menjëhershme të temperaturave .

Meteorologët thonë se shpejtësia e erës  në det të hapur ishte mbi 80 km në ore ndërsa dallgëzimi mbi 7 balle, duke pezulluar kështu trafikun detar .

Meteorologu Hakil Osmani sqaron per Vizion Plus se situata do te normalizohet dhe nuk ka rrezik për erëra më shpejtësi të ngjashme .

Por ndonëse nuk priten stuhi ere, temperaturat në gjithë vendin parashikohet të bien edhe më tej.

Madje në zonat malore, ben te ditur Vizion Plus, mund të arrijnë më shumë se minus 12 gradë.

Moti  do të jetë i kthjellet në të gjithë vendin duke përjashtuar vendet te thella malore që do të kenë vranësira.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *