Deputeti i opozitës Lefter Maliqi ka hedhur akuza ndaj kryeministit Edi Rama, të cilin e vendos krah diktatorëve të tjerë botërorë, nga Hitleri deri tek Kim Jong-Un.

Në një postim në “Facebook”, deputeti shkruan se kreun e qeverisë e “kishte marr malli per kohen e diktatures” dhe se urdhëron ushtrine te dalin ne rruge me blinda e autoblinda duke futur popullin ne panik e terror.

“Nentorin e pare dhe te dyte e kemi pare ne film por Nentorin e 3 do e shohim live ,dita e clirimit po afron. Si skuader futbolli te nje gjaku te zi me fund te njejte. 1) Hitleri, 2)Duçja, 3)Stalini, 4)Pinoçeti, 5)Fidel Kastro, 6)Enveri, 7)Sadami, 8)Gedafi, 9)Bin Ali, 10)Kim Jongu, 11) Beu i Surrelit. Diktatori neser mbledh Pleniumin e Partise ne rresht (Parlamentin) se do zgjas afatin e fatkeqesise natyrore se i duhet per fushaten elektorale qe ka filluar. Deputetet armiq te partise vetem 1 min mund te flasin. Piktorin aventurier e kishte marr malli per kohen e diktatures, te bunkiereve, kohen e eterve te vet (Shqiperia shkemb graniti). Parrulla po zbatohet: Cthote Beu i surrelit bene populli,cthote beu bene shteti ( ushtria,policia). Beu nga bunkieri urdheron policin dhe ushtrine te dalin ne rruge me blinda e autoblinda duke futur popullin e vet ne panik,frike e terror.”

 Ai kundërshton vendimin për zgjatjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore për dy muaj.

“Kufizimet e Epidemise diktatoreve u japin kenaqesi dhe mendojne vetem te zgjasin masat kufizuese sepse mendojne se kane kontrollin e gjithckaje. Me kete rast duan te kontrollojne edhe mendimet e njerzeve. Do krijojne Policine e mendimit, kush mendon ndryshe ndeshkihet, ketu e kane folusin jo tek hallet e popullit,jo tek kriza ekonomike qe ka hyre ne cdo familje e biznes.”

Më pas, Maliqi ka cituar ish-deputetin socialist, Namik Dokle, i cili ka thënë se “diktaturat kafshojne si qente, por perfundojne si minjte”.

“Ish-Deputeti i PS Namik dokle ka thene se : Diktaturat kafshojne si qente por perfundojne si minjte. Prandaj dhe beu i Surrelit fundin e miut do kete pavarsisht se i duket vetja thithlop. Sishte pare e degjuar nje manjak pushteti me ligesi ,mashtrim,babezi si beu i Surrelit.I doli boja bashke me Ertv – ne e tij,bashke me virusin te largojme dhe virusin e Surrelit si e jeqja me e madhe. Besoj qe do jete Nentori i 3 per Shqiptaret. Nendor i pare dhe i dyte u cliruam nga armiqte e huaj kurse ky nentor i 3 do clirohemi nga Armiku i padukshem dhe me i rrezikshem qe fshihet neper bunkieret e Surrelit ne Dajt.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *