Subscribe

SPAK I kerkon policisë se shtetit arrestimin e kandidatit për deputet të LSI-së në zgjedhjet e 25 prillit, Etjon Joka. Ky I fundit, sipas SPAK, u filmua duke blerë vota.

 

Shkalla e Apelit në GJKKO-së, ka refuzuar kërkesën e Jokës për heqjen e masës “Arrest me burg”, e për këtë arsye ai vijon të jetë në kërkim.

 

Kandidati Etjon Joka, i renditur i 22 në listat e LSI-së në Tiranë, u shfaq në një video që u bë virale në mediat online duke I dhënë 100 dollarë një qytetari, në afvor të votave për të dhe LSI.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *