Një i ri ka rënë në prangat e policisë së Beratit pasi është kapur me armë zjarri pistoletë. Mësohet se 30-vjeçari ishte shpallur në kërkim më herët nga autoritetet.

 

Në pranga u vu shtetasi E. K., 30 vjeç, banues në lagjen “11 Shkurti”, Kuçovë, i shpallur në kërkim nga Komisariati i Policisë Kuçovë, Komisariati i Policisë Durrës, Komisariati i Policisë Nr. 6 Tiranë dhe DVP Lezhë, për veprën penale “Mashtrimi”. Ky shtetas merrte makina me qira dhe nuk i dorëzonte më, pasi i kthente në pjesë këmbimi ose i braktiste në rrugë.

 

Nga kontrolli i ushtruar, shërbimet e Policisë gjetën të fshehur në afërsi të banesës së këtij shtetasi, në Kuçovë, një armë zjarri pistoletë, e cila gjatë hetimeve të para hetimore rezultoi se i përkiste 30-vjeçarit. Gjithashtu, gjatë kontrollit të territorit, policia gjeti të fshehur edhe një armë zjarri kallashnikov.

 

Të dy armët e zjarrit të sekuestruara do të dërgohen në Institutin e Policisë Shkencore, për ekzaminime të mëtejshme, pasi dyshohet se janë përdorur në ngjarje kriminale të ndodhura më parë.

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *