Subscribe

RENEA ka ndërhyrë në disa banesa në fshatin Hoxharë e Vjetër, pasi ka dyshime se fshihet autori i vrasjes së efektivit Novruz Cenalia 28 vjeç.

Në videot e siguruara nga gazetari i Vizion Plus, Ilmi Saliaj, shihen forca të shumta të RENEA-s të cilat kanë rrethuar disa banesa dhe mësyjnë brenda.

Ngjarja e rëndë ndodhi më 13 maj pas një konflikti të çastit, ndërsa ditën e sotme Celaniajt iu dha lamtumira e fundit.

Të pranishëm në ceremoninë morotre ishin ministri i Brendshëm Taualnt Balla, kreybashkiaku i Fierit, Armando Subashi dhe kreu i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku.

Ndërsa Azgan Mërnica vijon të jetë në arrati prej dy ditësh./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *