Një sulm, ku mbetën të plagosur tetë persona, u regjistrua mbrëmjen e kësaj të mërkure në qytetin suedez Vetlanda.

 

Referuar mediave të huaja, dy prej lënduarve janë në gjendje të rëndë shëndetësore në spital.

 

Teksa dyshimet janë për sulm terrorist, policia vuri në pranga autorin, rreth 20 vjeç.

 

Ai gjithashtu ka marrë plagë të lehta dhe ndodhet në spital, nën mbikëqyrjen e efektivëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.