Policia ka mundur të kapë shumë shpejt autorin e ngjarjes së rëndë të ndodhur në ambientet e poliklinikës në Patos.

Martin Skëndaj u kap pak minuta pasi ka qëlluar me armë opas një konflikti para qëndrës shëndetësore në Patos.

Krimi I rëndë ndodhi rreth orës 12:20 dhe la dy viktima.

Fillimisht vdiq në vendin e ngjarjes shtetasi Elis Kapaj ndërsa në spital ka ndërruar jetë edhe shtëtasi Manol Rrapaj të dy nga Patosi..

Autorit të ngjarjes është sekuestruar edhe arma e zjarrit.

Ende nuk ka të dhëna mbi natyrën e konfliktit që la pas dy të vdekur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *