Konflikti për pronën dyshohet të jetë motivi i vrasjes së dyfishtë në Lezhë ditën e djeshme. Megjithatë nuk përjashtohen edhe pista të tjera.

Burime policore bëjnë me dije se një banor i fshatit Lalm i vjetër është shpallur në kërkim si i dyshuar kryesor dhe dyshohet se shënjestër ka qenë rapsodi Kol Murrani.

Konflikti për pronën ishte i kahershëm. Numri i të shoqëruarve për tu marrë në pyetje është 12, ndërsa këtë të martë u jepet lamtumira dy shokëve Kol Murrani dhe Preng Simoni.

Ata u gjetën të pajetë të hënën në afërsi të fshatit Lalm i Vjetër në Lezhë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *