Dy aksidente rrugore janë regjistruar këtë të diel.

 

Në fshatin Vukatanë në Shkodër një 26-vjeçar me mjet tip “Ford” ka përplasur një motoçikletë, ku si pasojë ka mbetur i dëmtuar drejtuesi i motorit shtetasi M. Th. 27 vjeç.

 

Ai ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

 

Ndërsa në Malësi të Madhe, një 24-vjeçar, duke drejtuar mjetin tip “Benz” ka  përplasur një motoçikletë dhe për  pasojë kanë mbetur të dëmtuar drejtuesi i motoçilkletës shtetasi  B.H., 76 vjeç dhe bashkeshortja e tij shtetasja T.H.,  67 vjeçe.

 

Bashkëshortët u dërguan në spital, ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *