Persona të paidentifikuar kanë grabitur Kisha Ortodokse në Durrës.

 

Sipas policisë ngjarja ka ndodhur mesnatën e së dielës në lagjen Nr.3 Durrës, ku grabitësit kanë hyrë në  Kishën  Ortodokse “Apostull Pavli dhe Shën Asti” dhe kanë marrë lekët që ndodheshin në  arkën e besimtarëve.

 

Ndërkohë autoritetet përkatëse po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe identifikimin e autorëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *