Juventus do të presë sonte në mbrëmje në Torino, Manchester United në një duelet më të forta të xhiros së 4 të ndeshjeve ne grupe.

 

Përvec kualifikimit, bardhezinjte sonte mund të sigurojnë matematikisht edhe vendin e parë në grupin H.

 

Trajneri Allegri ka rikuperuar dy lojtarë të rëndësishëm për këtë duel, si Matuidi dhe Cancelo ndërkohe që në stërvitjen e fundit kanë punuar pa problem me grupin edhe Chiellini dhe Madzukic.

 

Ndërkohe mungesat e konfirmuara janë Douglas Costa, Bernardeschi, kean dhe Emre Can.

 

Por si do të luajë Juventus përnballe djave të kuq:

 

Sipas mediave italiane bardhezinjtë dhe djajte e kuq do te luajne me keto formacione:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *