Dua Lipa kap majat e suksesit në karrierën e saj si këngëtare duke fituar në cmimet prestigjoze “Grammy Aëards”.

 

Artistja e talentuar, e bë e para shqiptare që arrin të marrë një trofe kaq të rëndësishëm.

 

Dua Lipa mori cmimin ne kategorinë “Kënga më e mirë në zhanrin dance”.

 

Ky cmim iu dha për bashkëpunimin e suksesshëm me Mar Ronson dhe Diplon ne superhitin “Electricity”, mjaft I pëlqyer në të gjithë botën.

 

 

Por shqiptarja nga Kosova ajo nuk është mjaftuar me kaq pasi ka triumfuar edhe në në kategorinë “Artistja më e mirë e re”.

 

Kandidate në këtë kategori ishte kandidate edhe një tjeter artiste e njohur me origjine shqiptare, Bebe Rexha.

 

Ne edicionin e 61 te “Grammy” cmime te tjera te rendesishme moren Kacey Musgraves per albumin me te mire te vitit “Golden Hour”.

 

Kenga e vitit u shpall “This is America” nga Childish Gambino.

 

Lady Gaga rrembeu dy cmime ndersa u nderuan me cmime edhe Cardi B dhe Ariana Grande, Drake dhe Chris Cornell.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *