Kontrollet e vazhdueshme për drogë në zonën e Krujës kanë bërë të mundur sekuestrimin e 12 kg kanabis.

Sasia e lëndës narkotike u gjet gjatë kontrolleve të ushtruara në banesën e shtetasit L. M., 59 vjeç, banues në Thumanë.

 

Droga ishte fshehur në një magazinë në oborrin e banesës së tij.

 

Ky shtetas akuzohet tashmë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.