Drake mund të thotë pa asnjë problem se ka qenë artisti i kësaj vere.

 

Pasi ishte në krye të top listës Billboard Hot 100 për shtatë javë me vallëzimin viral të këngës “In My Feelings”, ishte pikërisht kjo kënga më e dëgjuar e verës në Spotify.

 

Kënga e Drake që ishte pjesë e albumit rekord, “Scorpion”, është dëgjuar më shumë se 393 milionë herë në Spotify.
“Girls Like You” e Maroon 5 me Cardi B është kënga e dytë më e dëgjuar e verës me 293 dëgjime në mbarë botën, ndjekur nga “i Like it” nga Cardi B në bashkëpunim me J Balvin dhe Bad Bunny duke mbajtur vendin e tretë.

 

Përvec “In My Feelings” që njihet për #KikiChallenge, këngë tjera të albumit të Drake arritën të bëhen po ashtu të dëgjuara si “God’s Plan”, “Nice for What” dhe “Don’t Matter to Me”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.