Nënkryetari i partise se Lirise, Petrit Vasili është paraqitur sot në Prokurorine e Posacme.

 

 

Burime bene te ditur se ai është thirrur për te dhene sqarime mbi lobimin e bere vite me pare nga Levizja Socialiste per Integrim, në Shtetet e Bashkuara te Amerikes.

 

 

Hetimet per kete ceshtje kane bisur pas padise se bere nga ish deputeti Halit Valteri i cili pretendoi se lobimi eshte bere me para jo te ligjshme.

 

Spak ka marre disa deshmi per kete dosje, ne te cilen perfshihet ish presidenti Meta si dhe disa figura te tujera drejtuese te partise se Lirise.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *