Dorëhiqet zëvëndës drejtori i policisë së Tiranës.

Vizion Plus mëson se Arsen Sinomati ka paraqitur dorëheqjen duke e shpjeguar këtë vendim me arsyer personale.

 

Arsen Sinomati mbante pozicionin e nendrejtorit të hetimit të krimit në Drejtorinë e Policisë së Tiranës.

Largimi i një prej drejtuesve të uniformave blu në Tiranë vjen në një kohë që kryeqyteti pak ditë më parë u trondit nga shpërthimi i një mjeti tek Ura e Selitës në Tiranën e Re, ku mbeti i plagosur rëndë Preng Gjini dhe u lënduan edhe dy kalimtare të tjerë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *