Dy vëllezer nga Lushnja janë kapur në flagrancë teksa tentonin të fusnin kanabis në Burgun e Kosovës në këtë qytet.

 

Besnik  Bali 40 vjeç dhe Isamir  Bali, 34 vjeç, banues në  fshatin Barbullinjë, Lushnje e kishin marrë lëndën narkotike nga shtetasi me iniciale I.Z nga Berati I cili është shpallur në kërkim.

 

Policia bëri të ditur se dy vëllezerit Bali donin te fusnin kanabis në burg por nuk bëhet e ditur nese do ta shisnin apo do tia dërgonin ndonjë familjari të tyre që ndodhej në këtë institucion.

 

Pas arrestimit të tyre ne flagrancë është bërë kontroll edhe në banesat e vellezerve Bali teksa edhe atje u gjet sërish kanabis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *