Djegia e mandateve të opozitës në shkurt të 2019-tës, është përmendur sërish nga Ilir Meta ditën e sotme.

 

Kreu i Partisë së Lirisë, gjatë një takimi me strukturat në Vlorë tha se veprimi i atëhershëm i opozitës nuk është pranuar nga ai, ndërsa shtoi se qëndrimin në Kuvend ja ka lënë si porosi ish kryetares Monika Kryemadhi dhe Petrit Vasilit.

 

“I keni djegur ju dhe turp të kenë ata që kanë djegur mandatet PD-LSI. Edhe miku im Petrit Vasili. Unë s’e kam djegur mandatin tim. Porosia ime, të shkruar e ka ish-kryetarja juaj dhe zoti Petrit Vasili: në asnjë mënyrë mandatet, është një lojë, është një kurth. Unë se lëshova zyrën time, deri në 24 korrik aty. Është momenti që të tregojmë që jemi shqiptarë dhe jo shqipfolës”, tha Meta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *