Ambasadorja gjermane në Tiranë, Susane Schütz I është derjtuar mëngjesin e kësaj të mërkure selisë së Partisë Demorkatike.

 

Mësohet se ambasadorja gjermane është duke zhvilluar një takim me kreun demokrat.

 

Takimi ka ardhur pas vendimit të opozitës për djegien e mandateve. Nderkohe ne takim ka qene prezent dhe ambasadori i BE, Luigi Soreca.

 

Ditën e djeshme kundër vendimit për djegien e mandateve reagoi edhe SHBA, e cila u bëri thirrje deputetëve të opozitës që të mos e ndërmarrin një hap të tillë.

 

Por nga ana tjetër të marten në selinë e PD Basha priti në një takim edhe ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Duncan Norman.

 

PD sot do të mbledhë Këshillin Kombëtar ku do të marrë vendimin përfundimtar në lidhje me çështjen e djegies së mandateve

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *