Subscribe

Astrologia Meri Gjini, e ftuar në emisionin “7pa5” në Vizion Plus ka bërë parashikimin për javën për të gjitha shenjat e Horoskopit.

Mërkuri është ballëpër ballë jupiterit, janë të dy retrogradë, por duket si ky mërkur me jupiterin ballë për ballë do të jetë korigjues. Na jep mundësinë për të bërë korigjime, pa u kthyer pas. Është pjesa e maturimit ajo që do të jetë karakteristikë.

Kanë të gjithë tendencën për arratisje, për pushim. Përballja e diellit në 4 këndësh me neptunin te peshqit në 25 gradë. Tendenca për tu manipuluar lehtësisht është mjaft e fortë. Duhet patjetër të mendoheni dy herë në veprimet tuaja, në shpenzimet dhe lëvizjet tuaja. Nis java me një ditë që ka informacion shumë entuziast, por të mërkurën ka një rënie shumë të fortë.

Për ata që ngrihen gradualisht gjithçka është në rregull, por për ata që duan të shkojnë menjëherë në majë do të kenë një shije të fortë zhgënjyese.

Dashi
Raporti në çift është prioritet për t’u mbrojtur këtë javë. Atë që marrin lehtësisht këtë javë ka të bëjë me lajmet e punës dhe dsikutimet me evoluimin e karrierës së tyre. Të marrin frymë dhe do të kenë kohë për të pasur zhvillime në vazhdimësi.

Demi
Do të duhet të jenë të maturuar deri të mërkurën në marrdhënie me të tjerët. Detyrimet ekonomike të javës duhet t’i vendosin nga nesër deri të enjten. Jo sot, pasi dita nuk është në favor dhe mund të dalin me humbje. Nga mesi i javës dhe në vazhdim tendenca është për tu marrë me veten dhe për të pushuar.

Binjakët
Duhet të kënë prioritet kujdesin me humorin e tepruar ose me batutën e hidhur. Diskutimet në lidhje me ekonominë , është një periudhë shumë e mirë për binajkët që do të duhet të trajtohet gjatë në axhendë për bashkëpunime ose riorganizime mbi pagesat e tyre në punë, apo bashkëpunime. Kërkoni rritje rroge, sot edhe nesër i kanë ditët shumë të mira për këto diskutime.

Gaforrja
Inforamcionet e gabuara do të përcaktojnë humorin dhe rezultatin e të përditshëm në axhendën tuaj. Sa më të qetë për të ripërpunuar informacionet që merrni, aq më të mira do të jenë hapat që do të hidhni dhe rezultatet e tyre. Bëhet fjalë për të gjitha drejtimet. Larg thashethemeve, sot nëser dhe të mërkurën. Të lindurit në 10 ditëshin e parë në gaforre, nuk do të shmangin dot biseda serioze dhe të vështira, por do të sjellin evoluim të mirë.

Luani
Shqetësime të vogla që i përkasin njerëzve në familje. Këtë 3 ditësh duhet të besojnë vetëm njerëz shumë afët tyre ose familjar. Axhenda duhet të ngjyroset me prioritet familjare dhe zgjidhje e çështjeve brenda shtëpisë. Hasin probleme në komunimim me kolegët.

Luanët kanë një javë të mirë, do ta shijojnë më zhgënjime më të vogla krahasuar me të tjerët  këtë periudhë.

Virgjëresha
Duhet të jenë të kujdessëhm me shkresat. Në çdo hap, nga më të rëndsishmet në më pak të rëndsishmet duhet t’i kopsisni mirë, pasi ka një tendencë për tu shtyrë.
Është hëna mbi neptunin nga dita e sotme dhe do të ndihen të kthjellët, të mençur, inteligjent dhe intuitiv. Mund t’i përdorin në inters të vetes.

Peshorja
Hyrja e mërkurit me juptierin është pozitiv për shenjën tuaj pasi do t’ju favorizojnë në çështje që kanë të bëjnë jashtë shtëpie. Nuk është shumë favorizues brenda shtëpisë, duhet kujdes komunikimi në familje. Sot edhe nësër është një 2 ditësh i mirë .

Akrepi
Kanë përball Uran-jupiter. Ky jupiter është në hyrje kaq të fortë me mërkurin te bricjapt. Që hyn në shoqëri, këmbimi i lekëve, lëvije të gjata. Nëse keni dokumente për bashkëpunime të mëdha dhe lëvizje të gjata, mërkuri është në retrograd, por stoik dhe do ti rezistojnë kohës më gjatë. Nga sot akrepëve do tu ndryshojë humori totalisht, 100% për mirë.

Shigjateri
Marsi dhe dielli është te ju, në 4 këndësh me neptunin te peshqit. Yjet 4 këndore nuk janë të thjeshta për tu menaxhuar, vullneti i lirë ka shumë pak vend. Vështirësitë për shigjetarin kanë të bëjnë si fillim me një çështje që i përket shëndetit të tyre dhe e dyta me familjen. Hëna është në hyrje të drejtëpërdrejtë.

Për gjërat e tjera do duhet të presin nga e mërkura e në vazhdimësi.

Bricjapi
Mërkurin e kanë në të kundërt te vetja e vet. Të lindurit në 10 ditëshin e parë janë ata që do të kenë vështirësi për tu marrë vesh me njerëzit e punës dhe në shtëpi. Nga sot do të duhet të jenë të kujdesshëm me eprorët në punë. Kjo periudhë nxjerr në sipërfaqje lodhje. Janë duke u marrë me shumë gjëra në të njëjtën kohë, por duke lënë pas çfarë nuk ju duhet.

Në ritmin e fundit të jnarit dhe shkurtin do të kenë arsye konkrete për tu ndjerë shumë mirë, për gjërat që do t’i çojnë deri në fund. Kjo periudhë është seleksionuese.

Ujori
Mërkuri është larg, por edhe 4 këndëshi është larg ujorëve. Që dmth që mund të vendosin në axhend cfarë kanë të rëndësishme. Duhet të jenë të kujdessëhm në raportet me komunikimin. Kanë një tendenc për të mbyllur diskutime dhe për t’i lënë pas gjërat.

Peshqit
Dielli është në neptun. Janë ata që mund të manipulohen më lehtësisht nga të gjithë. Duhet të jenë të kujdesshëm me alkoolin, drogërat, lëvizjet, makinën çdo gjë që jep mundësinë të egzagjërohet rreziku. Edhe me ilaçet duhet të mos bëjnë gabime.

Ka pak shqetësime në lidhje me ekonominë, por ndryshimet do të fillojnë nga data 31 dhjetor e në vazhdimësi në 2024./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *