Subscribe

Teksa kjo e mërkurë është edhe dita e fundit për regjistrimin e koalicioneve që do të marrin pjesë në zgjedhjet e 25 prillit, kreu i PR, Fatmir Mediu i shkoi në zyrë kryedemokratit Lulzim Basha.

 

Ata po zhvillojnë një takim për të vendosur mbi marrëveshjen që pritet mes PR dhe PD për pjesëmarrjen në zgjedhje. Ky është takimi i disatë që dy liderët bëjnë, por nuk kanë gjetur dot gjuhën e kompromisit.

 

Akoma nuk është arritur marrëveshja mes Bashës dhe Mediut për vendet që PR do të ketë në listën e kandidatëve.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *