Përfshihet nga zjarri një banesë në fshatin Dervician të Gjirokastrës.

NJë vajzë rreth 12 vjeçe ka mbetur e dëmtuar dhe u dergua ne spitalin e ketij qyteti bashke me babain e saj 49-vjecar.

Mësohet se shkak i zjarrit në shtepine e shtetasit Irakli Ndriço është bërë ngrohja.

Mesohet se vajza vuan nga autizmi.

Gjirokastër/Informacion paraprak.

Rreth orës 20:30, në sallën operative ka ardhur një telefonatë se në fshatin Dervician, Dropull, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit I. N.

Në momentin kur banesa është përfshirë nga flakët, brenda saj kanë qënë shtetasi I. N., 49 vjeç dhe vajza e tij 12 vjeçare, ku si pasojë janë dëmtuar dhe janë transportuar në spitalin Rajonal Gjirokastër për ndihmë mjeksore.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë, grupi hetimor po punon për të përcaktuar shkaqet e rënies së zjarrit dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *