Një zjarr ka përfshirë një banesë ne lagjen “Mbrostar” në Fier mëngjesin e se premtes. Sipas të dhënave nga vendi i ngjarjes, në këtë ndërtesë banonin dy vëllezërit Kadri dhe Sokol Lipe. Fatmirësisht nga zjarri nuk ka te lënduar ne njerëz, por vetëm dëme materiale. Menjëherë në vendin e ngjarjes ka shkuar shërbimi zjarrfikës, qe ka shuar flakët. Ende nuk dihet shkaku i zjarrit, i cili ka shkrumbuar te gjitha orenditë dhe pajisjet e familjes Lipe.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *