Një kamion është shkrumbuar nga flakët, mbrëmjen e së hënës ne qytetin e Fushë Krujës. Ka qenë vetë drejtuesi i mjetit që e ka denoncuar se është ndalur nga dy presona të maskuar, por të paarmatosur, të cilët e kanë detyruar të zbresë nga kamioni dhe më pas i kanë vënë flakën automjetit. Ngjarja ka ndodhur pranë serave të xhamit në Fushë Krujë, ku si pasojë e flakëve është djegur plotësisht kabina e trajlerit. Personat qe kane kryer ketë akt janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes, ndërkohë policia ka nisur hetimet për ngjarjen, bazuar ne denoncimin e drejtuesit te automjetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *