Këtë të martë vendi ynë do të vujiojë të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme.

 

Moti parashikohet me ktjjellime dhe vranësira kalimater kryesisht përgjatë relievevev malore. Në orët e mëngjesit prezencë të mjegullës dhe mjuegullinës përgjatë luginave.

 

Era do të fryjë nga veriperëndim-verilindja  me shpejtësi mesatare 1-8m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

 

 

Temperaturat parashikohen:

 

në zona malore 5 deri 17°C

 

në zona e ulëta 5 deri 23°C

 

në zona bregdetare 9 deri 24°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *