Një plagosje në familje është regjsitruar këtë të mërkurë në Peshkopi.

 

Një 47 vjeçar me inicialet A.T., banues në Peshkopi për motive të dobëta ka plagosur me thikë nipin e tij, shtetasin A.T, 39 vjeç, i cili po merr ndihmë mjekësore në spitalin Peshkopisë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

 

Policia ka reaguar menjëherë duke parandaluar përshkallëzimin e konfliktit  i cili mund të kishte pasoja edhe më të rënda.

 

47 vjeçari është vënë në pranga dhe është shoqëruar drejt komisiariatit.

 

Nderkohe grupi hetimor ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale thikën me të cilën autori ka kryer plagosjen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *