Policia e Dibrës vuri në pranga 5 persona, të cilët akuzohen për një seri vjedhjesh në qytetin e Peshkopisë. Në 24 orët e fundit janë zbardhur 6 vjedhje, si dhe është goditur një rast i prodhimit e shitjes së lëndëve narkotike.

 

Grabitjet kryheshin në zona të ndryshme në qytetin e Peshkopisë.

 

Policia sekuestroi në cilësinë e provës materiale, armë zjarri, automjete, motoçikleta, lëndë narkotike e bimë kanabisi të kultivuara.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *