Një 48-vjeçar është vënë në pranga, pasi ushtronte vazhdimisht dhunë fizike e psikologjike ndaj bashkëjetueses së tij. Kjo e fundit, si pasojë e dhunës është trajtuar me mjekim në spitalin psikiatrik Tiranë.

 

48-vjeçari, për të justifikuar dhunën ndaj saj, kishte paguar një person nga Kosova, për ta shëruar, pasi pretendonte se i kishin bërë magji.

 

Gjithashtu, gjatë kontrollit në banesën e 48-vjeçarit u gjetën dhe u sekuestruan 380 copë fishekë luftarak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *