Dhunë ne familje eshte nje plage e madhe sociale e cila sjell edhe krime.

Rasti i fundit eshte evidentuar ne Elbasan ku eshte arrestuar nje shtetas per veprën penale “Dhuna në familje”.

Ne pranga ne flagrancë perfundoi shtetasi B. T., 58 vjeç, pasi për motive të dobëta, ka dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht bashkëshorten e tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *