Në mesin e tensionit të madh në krijuar në Kavajë, ku militantet e PD sulmuan për më shumë se 90 minuta forcat e rendit në tentative për të hyrë në ambjentet e KZAZ, reagoi edhe sekretari i selisë blu Gazmend Bardhi.

Ai i bëri apel Edi Ramës që të ndaloje sulmin ndaj qytetareve të Kavajës dhe terheqjen e rrethimit policor

 

Edi Rama ndalo menjehere sulmin ndaj qytetareve te Kavajes dhe terhiq menjehere rrethimin policor qe i ke bere qytetit te lirise.

Te dashur bashkeqytetare te mi, ju jeni ne te drejten tuaj per mbrojtjen e Kushtetues dhe demokracise. Por, është koha të tregoni vetëpermbajtje dhe mos bini prè e provokimeve. Edi Rama ka skenar dhune dhe ju nuk duhet te bini pre te ketij skenari!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *