Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vrasja në fshatin Gështenjas të Pogradecit, ku Fatmir Manellari 63 vjeç vrau me thikë bashkëfshatarin e tij Safet Yskollari 65 vjeç.

 

Mësohet se autori dhe viktika kanë qenë fqinj me njëri-tjetrin dhe se konflikti ka nisur për një gardh.

 

Autori mësohet se ka qenë person që vuante nga depresioni, për të cilin edhe kurohet.

 

Policia ka ngritur pika kontrolli në aksin nacional Pogradec-Korçë për të bërë të mundur kapjen e 63 vjeçarit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.