Juventus eliminohet nga Champions League. Ndeshja e rregullt u mbyll me rezultatin 2-1, por gjithçka u vendos ne shtesë, ku sfida përfundoi me rezultatin 3-2.

Portugezët kanë luajtur më shume se një orë me dhjetë futbollistë.

Nga ana tjetër, Borussia Dortmund ka barazuar me skuadrën e Sevilla-s me rezultatin 2-2. Për pasojë, verdhezinjtë janë kualifikuar në çerekfinalet e Champions League, pas fitores 3-2 të marrë në ndeshjen e parë.

Protagonist ka qenë Erling Haaland, i cili është autor i dy golave në ndeshjen e parë dhe atë të kthimit.

Ndeshjet u transmetuan ekskluzivisht në platformën Tring.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *