Derbi i kryeqytetit vishet bardheblu.

Tiranës i mjaftoi një gol i Vesel Limaj nga pika e bardhë e 11-metërshit për të marrë 3 pikët e takimit në kryendeshjen e javës.

Një lojë e dobët dhe pa shumë raste bëri që gjithçka të vendosej vetëm nga një episod, që solli më vonë edhe festën në kampin bardheblu.

Pas këtij barazimi Tirana mbetet në vendin e parë me 14 pikë, 3 më shumë se Kukësi dhe Teuta që ndajnë respektivisht vendin e dytë dhe të tretë në renditje.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.